بی خطر مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

بی خطر: مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

گت بلاگز اخبار اجتماعی باید از دستگاه‌ها پرسید جهت اجرای منشور ۱۵ ماده‌ای محیط زیست چه کردید؟ / فعال محیط زیست

به اعتقاد محمدرضا درویش پیگیری اجرای مفاد منشور ۱۵ ماده‌ای محیط زیست که از سوی رهبری ابلاغ شد، از سوی رسانه‌ها و مردم مهم‌ترین کاری است که باید امسال در حوزه مح

باید از دستگاه‌ها پرسید جهت اجرای منشور ۱۵ ماده‌ای محیط زیست چه کردید؟ / فعال محیط زیست

فعال محیط زیست: باید از دستگاه ها پرسید جهت اجرای منشور ۱۵ ماده ای محیط زیست چه کردید؟

عبارات مهم : آموزش

به اعتقاد محمدرضا درویش پیگیری اجرای مفاد منشور ۱۵ ماده ای محیط زیست که از سوی رهبری ابلاغ شد، از سوی رسانه ها و مردم بااهمیت ترین کاری است که باید امسال در حوزه محیط زیست انجام شود.

ماه های آخر سال ۹۶، ماه های پر خبر و پر اتفاق ای جهت فعالان محیط زیست بود؛ سالی که در آن بیشترین هشدارهای زیست محیطی در مورد بحران آب، ریزگردها، آلودگی هوا و… شنیده شد و از طرف دیگر بازداشت چندین نفر از فعالان محیط زیستی و فوت کاووس سیدامامی در زندان توجهات را به سمت عنوان محیط زیست جلب کرد.

باید از دستگاه‌ها پرسید جهت اجرای منشور ۱۵ ماده‌ای محیط زیست چه کردید؟ / فعال محیط زیست

حالا این پرسش وجود دارد که امسال چه چیزی در انتظار حوزه محیط زیست خواهد بود و چه کاری باید در اولویت های کارها کسانی قرار بگیرد که دغدغه محیط زیستی دارند. محمد درویش که یکی از فعالان این حوزه محسوب می شود و مدتی هم مدیرکل همکاری های مردمی شرکت حفاظت محیط زیست بود، در جواب این سؤال، به اعتمادآنلاین می گوید: «من فکر می کنم بااهمیت ترین کاری که امسال باید انجام بدهیم این است که از مسئولان بپرسیم وظیفه اجرای مفاد منشور ۱۵ ماده ای مقام معظم رهبری چه شد؟»

او ادامه می دهد: «مردم و رسانه ها باید پیگیر باشند که دستگاه های دولتی در این زمینه چه کردند؟ در این منشور نکات خیلی مهمی مطرح شده است بود. نکاتی که عده زیادی مدت ها جهت تدوین آنها زحمت کشیده بودند ولی در گذشته همت زیادی جهت اجرای آن ندیدیم.»

به اعتقاد محمدرضا درویش پیگیری اجرای مفاد منشور ۱۵ ماده‌ای محیط زیست که از سوی رهبری ابلاغ شد، از سوی رسانه‌ها و مردم مهم‌ترین کاری است که باید امسال در حوزه مح

درویش در مورد نکات مهم این منشور می گوید: «در این منشور آمده بود که باید هرچه سریعتر در مورد تخلفات محیط زیستی جرم انگاری شود، تمام طرح ها پیوست زیست محیطی داشته باشند، آموزش های محیط زیستی در مقطع آموزش وپرورش جدی گرفته شده است و به سمت توسعه محصولات ارگانیک نه محصولات تراریخته حرکت شود. حالا باید پرسید هر کدام از این مفاد چقدر اجرا شده است اند؟ اصلاً شروع شده است اند؟»

به گفته درویش یکی از بااهمیت ترین مفاد این منشور ۱۵ ماده ای، آموزش کودکان و نوجوانان در مدارس بوده که مغفول مانده هست. او می گوید: «باید کاری کنیم که امسال توجه دانش آموزان زیاد به محیط زیست و محیط زیست جلب شود. شاید این کار در کوتاه مدت تأثیر نداشته باشد ولی ممکن است باعث شود در آینده بحران های کمتری داشته باشیم.»

واژه های کلیدی: آموزش | محصولات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs