بی خطر مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

بی خطر: مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قرار است دلار ۴۲۰۰ تومان نماند

با وجود دوام قیمت دلار در کانال ۴۲۰۰ تومان و افزایشی که به طور روزانه گاها در آن اتفاق می‌افتد و همچنین پیش‌بینی‌هایی که جهت رشد دوباره قیمت دلار وجود دارد، سیا

قرار است دلار ۴۲۰۰ تومان نماند

قرار است دلار ۴۲۰۰ تومان نماند

عبارات مهم : بازار

با وجود دوام قیمت دلار در کانال ۴۲۰۰ تومان و افزایشی که به طور روزانه گاها در آن اتفاق می افتد و همچنین آینده نگری هایی که جهت رشد دوباره قیمت دلار وجود دارد، سیاستگذار ارزی اعتقاد است که این قیمت واقعی دلار نیست و در ادامه تعدیل می شود.

به گزارش ایسنا، دلار از نیمه مهرماه امسال به کانال ۴۰۰۰ تومان وارد شد و در این مدت در همین قیمت باقی مانده هست. با وجود اینکه هیچ یک از مسئولان دولتی دوام دلار در قیمت های بالای ۴۲۰۰ تومان را رسما تایید نکرده اند ولی به هر صورت قیمت در مدت گذشته به ۴۲۰۰ تومان که رکورد سال گذشته بود، وارد شده است و حتی از این قیمت تا ۴۲۲۰ و ۴۲۲۵ تومان هم پیش رفته هست. این در حالی است که دلار در سال گذشته فقط محدود به یکی دو روز ۴۲۰۰ تومانی شد و بلافاصله عقبگرد خود را شروع کرد.

قرار است دلار ۴۲۰۰ تومان نماند

اما تازه ترین اظهارنظر مدیر کل بانک مرکزی در وقت رکوردشکنی های قیمت دلار در بازار آزاد از این حکایت دارد که وی اعتقادی به واقعی بودن دلار ۴۲۰۰ تومانی نداشته و تاکید دارد که این قیمت تعدیل می شود. بر این اساس از بیانات سیف باید انتظار داشت که به زودی قیمت دلار در روند کاهشی قرار گیرد حتی اگر به اعتقاد فعالان بازار به کمتر از ۴۰۰۰ تومان دیگر نرسد.

به هر صورت روند دور افزایشی قیمت دلار در فاصله ماه های آبان تا آخر دی ماه در چند سال گذشته به روالی معمول تبدیل شده است و بر این اساس است که بعضی دلالان و حتی مردم عادی به منظور دریافت سود از بازار ارز در چنین مواقعی نسبت به خرید اقدام می کنند موضوعی که خود موجب زیاد کردن تقاضا و در نهایت رشد قیمت ارز می شود. البته در کنار این عنوان باید گفت که زیاد کردن تقاضای فصلی در ایام ژانویه وقت تسویه حساب بدهی های خارجی و همچنین کمتر شدن عرضه ارز به وسیله پتروشیمی ها از دیگر عوامل افزاینده قیمت دلار است.

با وجود دوام قیمت دلار در کانال ۴۲۰۰ تومان و افزایشی که به طور روزانه گاها در آن اتفاق می‌افتد و همچنین پیش‌بینی‌هایی که جهت رشد دوباره قیمت دلار وجود دارد، سیا

با وجود شرایطی که اکنون بر بازار ارز حاکم شده است و قیمت ها عمدتا افزایشی هست، باید گفت که هر روز صرافی بانک ها نسبت به عرضه ارز که قیمت آن از سوی بانک مرکزی اعلام می شود، اقدام می کنند این قیمت البته در مواقعی تا ۱۰ تومان پایین تر از نرخی است که در صرافی ها به فروش می رود. در حالی بانک مرکزی عرضه کننده ارز از طریق صرافی های بانک ها است که در سوی دیگر نوبخت مدیر شرکت برنامه و بودجه می گوید هر چقدر هم که زیاد کردن قیمت دلار در بازار اتفاق افتد، نفعی جهت دولت ندارد.

با این حال در جریان هیجانات بازار ارز مدیر کل بانک مرکزی می گوید که دلار اکنون از مبادلات بانکی ما از بین بردن شده است و بانک مرکزی و شبکه بانکی از این ارز در مبادلات خود استفاده نمی کنند و عمدتا با ارزهایی مانند یورو و سایر ارزها کار خود را انجام می دهند و وابستگی به دلار وجود ندارد.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | کانال | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs