بی خطر مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

بی خطر: مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

علیرضا آرا اعتقاد دارد سعید نعمت‌الله، صدرای سریال “زیر پای مادر” را به عالی ترین شکل خلق کرده هست. .

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می گوید

عبارات مهم : سریال

علیرضا آرا اعتقاد دارد سعید نعمت الله، صدرای سریال “زیر پای مادر” را به عالی ترین شکل خلق کرده هست. .

به گزارش هنرآنلاین، علیرضا آرا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون این روزها با سریال “زیر پای مادر ” در نقش صدرا به منزل ها می آید.

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

او راجع به فعالیت های اخیر خود گفت: اجرای نمایش “هملت” به تازگی به آخر رسیده است و گفتار چند کتاب صوتی هم در دست داشتم که انجام شد.

آرا در ادامه راجع به تازه ترین آثار خود بیان کرد: چند پیشنهاد تئاتر و تلویزیون دارم که قطعا از بین آنها بهترینشان را گزینش خواهم کرد.

علیرضا آرا اعتقاد دارد سعید نعمت‌الله، صدرای سریال “زیر پای مادر” را به عالی ترین شکل خلق کرده هست. .

وی افزود: در حوزه سینما هم کاری نداشتم و تنها فیلم “یک روز طولانی” را در گروه هنر و تجربه اکران داشتم و یک سال گذشته زیاد وقتم صرف بازی در سریال “زیر پای مادر” شد و در کنار آن نیز در شش نمایش روی صحنه حضور داشتم.

آرا در ادامه به نحوه حضورش در سریال “زیر پای مادر” اشاره کرده و گفت: سعید نعمت الله، صدرای سریال “زیر پای مادر” را به عالی ترین شکل خلق کرده هست. او بدون تعارف یکی از زیباترین و شیواترین قلم ها را دارد، دیالوگ های طلایی می نویسد و به آسانی می توان گفت در حوزه ملودرام تلویزیونی او بی رقیب هست. در کنار او بهرنگ توفیقی قرارگرفته که کار خود را به خوبی بلد است و با شیوه های تازه کارگردانی در تلویزیون آشناست، حرفه ای کار می کند و رنگ و لعاب تصویرهای و دکوپاژهایش را دوست دارم و می دانم که مردم نیز سبک کاری او را دوست دارند. من با سعید نعمت الله و بهرنگ توفیقی دو سال پیش سریال “پشت بام تهران” را کارکردم که در آن سریال نقش عبد را داشتم و این دومین همکاری من با این دو عزیز بود.

او با اشاره به این که در تمرین ها به صدرا نزدیک شد، راجع به چگونگی رسیدن به این نقش بیان کرد: زمانی که نعمت الله با من راجع به این نقش صحبت کرد و خصوصیات اولیه او را گفت، با صدرا آشنا شدم و بعد به تدریج این کاراکتر شکل گرفت و هنگامی که نعمت الله آن را کامل نوشت، با کمک خود او و بهرنگ توفیقی در دور خوانی ها و تمرین هایی که داشتیم به او نزدیک شدم و چارچوبی پیدا کرد و به عنوان بازیگر تلاش کردم به عالی ترین شکل ممکن او را خلق کنم. امیدوارم در این زمینه موفق شده است باشم.

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

آرا در ادامه اظهار کرد: بخش زیادی از صدرا در دل نوشته سعید نعمت الله بود. درواقع این شخصیت در خود قصه و روند آن و شخصیت پردازی کامل مشخص شده است بود و این کار من را ساده می کرد. باقی ماجرا نیز به کمک ما به ازاهایی که داشتم شکل گرفت. تلاش کردم گرته برداری از اطرافم کنم و این نقش را بسازم. جهت من کار دوست داشتنی هست، ضمن این که من سال هاست در عرصه تئاتر مشغول فعالیت هستم و به ساختن نقش های متفاوت اقدام کرده ام. فکر می کنم تا حدودی تجربه ساخت شخصیت را کسب کرده ام و از این تجربیات در این سریال استفاده کردم.

علیرضا آرا اعتقاد دارد سعید نعمت‌الله، صدرای سریال “زیر پای مادر” را به عالی ترین شکل خلق کرده هست. .

بازیگر نمایش “مضحکه شبیه قتل” راجع به تغییراتی که صدرا در طی روند قصه دارد عنوان کرد: این کاراکتر به مرور تغییراتی می کند و اوج و فرودهای بسیار زیادی دارد و در طول قصه تغییراتی می کند که حتی نمی شود تصور کرد. در دل قصه و پیچ وتاب قصه تغییراتی در شخصیت صدرا به وجود می آید که باورکردنی نیست؛ ولی شخصیت مهم صدرا یک مرد کاملاً خانواده دوست و اهل خانواده است و خط قرمزش خانواده اش است و خیلی جاها پدر و مادر در اولویت اول او هستند و به همین علت هم دست به کارهایی می زند که کاراکترش رنگ و بوی دیگری می گیرد و دور از انتظار می شود.

وی ادامه داد: صدرا یک ثبات مهم دارد و آن غیرت، انصاف و خانواده دوستی است که درروند قصه دچار تغییرات می شود. خودم بی صبرانه منتظر هستم تا ببینم ماحصل این تلاش چه شده است و دوست دارم کار را همراه با مخاطبان ببینم.

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

آرا همچنین با اشاره به این که تجربه خوبی را پشت سر گذاشته هست، گفت: گروه تولید سریال از خود زن تقوایی به عنوان تهیه کننده تا سعید نعمت الله در مقام نویسنده و بهرنگ توفیقی کارگردان کار و تمامی عوامل در همه پست ها بی نظیر بودند و این کار را جهت من تبدیل به یک خاطره خوب و ماندگار کردند. یک گروه فوق حرفه ای که با آرامش کامل کارکردند. هنگامی که در یک گروه حرفه ای هستید از کار لذت می برید، آیا که آنچه باید، به جای خود اتفاق می افتد. همکاران من هم همین قدر نقش هایشان رنگین است و در تقابل با آن بازیگر جذب می شود و از این همکاری لذت می برد.

من پیش از این با کامبیز دیرباز، زن بهناز جعفری، بهزاد فراهانی و مهدی سلطانی در آثار تلویزیونی و تئاتری همبازی بودم. همکاری با این عزیزان افتخار است و برایم این همکاری بسیار جالب و دل نشین بود.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه پخش سریال های متفاوت تلویزیونی می تواند مخاطب ازدست رفته تلویزیون را به آن برگرداند، اظهار کرد: اول ازهمه این ریزش مخاطب طبیعی هست. به عقیده من بااهمیت ترین دلیلی که باعث شده است تاکمی به نسبت سال های قبل مخاطب تلویزیون کمتر شده است باشد یا به دلایلی عوض کردن کرده باشد، وجود رسانه های بی شمار است.

وقتی اینترنت گسترده می شود و کارشان نیز شبیه به رسانه ملی و رادیو می شود و شبکه های متفاوت ماهواره ای زیاد از سال های قبل در دسترس هستند و زیاد کردن پیداکرده اند، طبیعتاً مخاطب که تعدادش جهت رسانه ثابت هست، در این میان پخش می شود و تلویزیون نیز در این میان بخشی از مخاطب خود را از دست می دهد و این اتفاق تنها مختص به تلویزیون نیست و جهت همه شبکه ها و رسانه ها این اتفاق رخ داده است.

آرا همچنین بیان کرد: از سوی دیگر به علت بعضی رویکردها تلویزیون اولویت خود را از روی مخاطب برداشته هست. من خودم به عنوان مخاطب این رسانه متأسفم که سریال های سطح پایین و گاهی فاجعه و بسیار بی کیفیت از ماهواره پخش می شود و مخاطب ناخودآگاه چون کار خوبی از سمت تلویزیون به او داده نمی شود، جذب این سریال ها می شود و همین اتفاق منجر به پایین آمدن سطح سلیقه مخاطب می شود. هنگامی که تلویزیون اثر باکیفیت ارائه نمی کند، ارتباطش با مخاطب قطع می شود. امیدوارم تلویزیون جهت احیای مخاطب خود تلاشش را شروع کرده باشد.

این اتفاق هم نمی افتد مگر این که تولید آثار باکیفیت زیاد شود و مسئولین تلویزیون نیز سعه صدر بیشتری داشته باشند و اعتماد بیشتری به هنرمندان، سریال سازان و تولیدکنندگان داشته و بستر را جهت فعالیت آن ها فراهم کنند تا با راحتی و سادگی بیشتری بتوانند به تولید مجموعه های تلویزیونی اقدام کنند. اگر برنامه های باکیفیت و خوب و فراجناحی ساخته و پخش شود مخاطب نیز قطعاً جذب می شود. به نظر می رسد در چند ماه اخیر تلویزیون دورنمای روشن تری نسبت به قبل در نظر گرفته است.

وی افزود: ما روندی را طی می کنیم که به یک ثبات برسیم، به تمام جهات و این ثبات روی تلویزیون نیز اثر می گذارد و باعث ایجاد آرامش می شود و امیدوارم پرسشها برطرف شود. در سال های قبل اوضاع بغرنج شده است بود و هنوز هم تا حدی پرسشها وجود دارد و به لحاظ اقتصادی خود تلویزیون پاسخ دهنده هیچ طیفی نبود و اقتصاد بسیاری از دوستان و همکاران من دچار مسئله شد. علی رغم تصور عامه مردم که فکر می کنند بازیگران و صورت های معروف دستمزد آن چنانی دارند، اصلاً این طور نیست و پرسشها به وجود آمده باعث شد که بخش اعظمی از بازیگران و صورت های معروف گلایه داشته باشند و از این عنوان برنجند. من هم این روزها امیدوارم و به نظر می رسد روزهای بهتری پیش رویمان باشد و آرامش به این جعبه جادویی بازگردد.

بازیگر نمایش “ناسور” در پاسخ به این سؤال که چقدر فضا را جهت مسابقه سریال های تلویزیونی مناسب می بیند نیز گفت: مسابقه خیلی از وقت ها کاذب است و زیاد در قشر خاصی وجود دارد. سریال “نفس” از شبکه سه و “زیر پای مادر” از شبکه یک در حال پخش است و این مخاطب است که تصمیم می گیرد کدام اثر را ببیند و برد و باختی وجود ندارد. درواقع حق گزینش با مخاطب هست، ضمن این که در ساعت های متفاوت می تواند سریال مورد دلخواهش را ببیند و بر اساس سلیقه خود تصمیم بگیرد که کدام را زیاد پسندیده و سبک کدام یک را زیاد دوست دارد.

آرا ادامه داد: دوستان من در سریال “نفس” هم جهت ساخت این سریال بسیار زحمت کشیدند و طبیعی است که هرکدام مخاطب خود را دارند. مسابقه باید در تولید انبوه و کیفیت اوج باشد تا مخاطب بر اساس کیفیت بگوید کدام کار بهتر هست. شکل سریال های مناسبتی متأسفانه به این صورت است که چون مناسبتی هستند در دقیقه نود تولید می شوند و اینجاست که کیفیت فدای کمیت می شود. به نظرم اگر برنامه ریزی درستی تلویزیون انجام دهد و از همین امسال جهت ماه رمضان، عید و محرم سال آینده کار تولید سریال هایش را شروع کند، کار با آرامش و باکیفیت تولید خواهد شد و مسابقه سالم تر خواهد بود.

این بازیگر در خاتمه اظهار کرد: سریال ما خوشبختانه عجله ای نبود و با صبر ساخته شد و امیدوارم هر سال همین گونه باشد و خروجی این اتفاقات موردتوجه مخاطب باشد. امیدوارم سریال “زیر پای مادر ” را مردم دنبال کنند و از دیدن آن لذت ببرند، آیا که سریال در قسمت های آینده جالب می شود. امیدوارم که ببینند و دوست داشته باشند آیا که بازخورد مردم جهت ما دلگرم کننده است.

واژه های کلیدی: سریال | مخاطب | بازیگر | بازیگران | تلویزیون | تلویزیون | اخبار فرهنگی و هنری

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

علیرضا آرا از سریال زیر پای مادر می‌گوید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs