بی خطر مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

بی خطر: مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات می‌گویند لحن موکلم تند هست، آیا نقدهای ملایم موثر بود؟/ آماده دفاع حقوقی هستیم ، وکیل علی کریمی

وکیل علی کریمی در پاسخ به شکایت‌های متعدد مطرح شده است علیه موکلش در طی روزهای گذشته می‌گوید طبق قانون اساسی و آیات و روایات، موکل او حق انتقاد سازنده را دارد.&

می‌گویند لحن موکلم تند هست، آیا نقدهای ملایم موثر بود؟/ آماده دفاع حقوقی هستیم ، وکیل علی کریمی

وکیل علی کریمی: می گویند لحن موکلم تند هست، آیا نقدهای ملایم موثر بود؟/ آماده دفاع حقوقی هستیم

عبارات مهم : اخلاقی

وکیل علی کریمی در پاسخ به شکایت های متعدد مطرح شده است علیه موکلش در طی روزهای گذشته می گوید طبق قانون اساسی و آیات و روایات، موکل او حق انتقاد سازنده را دارد.

وحید ملکی در گفت وگو با ایسنا، راجع به شکایت وکیل مهدی تاج از علی کریمی و در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود شکایت مهدی تاج از کریمی، او همچنان به انتقاد از مهدی تاج و فردوسی پور می پردازد، اظهار کرد: من صرفا در بعضی امور وکیل علی کریمی هستم ولی امر به معروف و نهی از منکر یا همان نقد، طبق اصل ٨ قانون اساسی و آیه شریفه “و المؤمنون و المومنات بعضهم أولیا بعض یأمرون بالمعروف و ینهون عن المنکر” و مطابق روایت “کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیه” همه ما نسبت به یکدیگر مسئولیم و حق نقد سازنده را داریم.

او در خصوص بیانات وکیل مهدی تاج مبنی بر اینکه جهت رعایت انصاف و عدالت شکایت خودش را به فدراسیون نبرده و به قوه قضاییه خواهد برد، تصریح کرد: ضمن احترام به همکارم، اساسا ادعایی که متضمن وقوع جرم باشد، البته بر فرض محال که اظهار خلاف واقع یا بزهی در کار باشد، از صلاحیت ارکان قضایی فدراسیون فوتبال خارج هست. این مطلب در مفهوم موافق و مخالف ماده ٢٠ آیین نامه کمیته اخلاق و مواد٣٠ و ٣١ آیین نامه کمیته انضباطی قابل استخراج است.

می‌گویند لحن موکلم تند هست، آیا نقدهای ملایم موثر بود؟/ آماده دفاع حقوقی هستیم ، وکیل علی کریمی

وکیل علی کریمی ادامه داد: از جمله شاخصه های یک اداره خوب، براق سازی، سازوکار نظارتی بیشتر، خدمات رسانی و حاکمیت قانون است و باید با ایجاد فضای بهتر و صمیمی با حضور خبرگان ورزش و پیشکسوت فوتبال خوابیدن جهت شنیدن نقدهای مشفقانه و براق سازی وجود داشته باشد.

ملکی در این خصوص که علاوه بر مهدی تاج سایر افرادی که کریمی به آنها اشاره کرده و احتمال شکایتشان وجود دارد تصریح کرد: جامعه ورزشی مخصوصا فوتبالی ما نیاز مبرم به گفت‏ و شنود دارد. در این میان تعاملاتی آرامش ‏بخش خواهد بود که با متانت و بردباری به وجود می آید تا سایر اقشار جامعه و اهالی فوتبال را به تحمل نظر دیگران کمک کند. شاید گفته شود جناب کریمی با لحنی تند نقدهایی کرده لکن آیا نقدهای ملایم تر پیشین او و سایر پیشکسوتان خبره در این زمینه مثمر ثمر واقع شد؟ آیا رسانه یا مطبوعات به معنای عام کلمه، گریزی به عنوان حاضر زدند؟ البته اینجانب و موکلم آماده دفاع حقوقی هستیم ولی بعید میدانم طرح دعاوی و شکایت از یکدیگر اصل عنوان را منتفی و حل کند.

وکیل علی کریمی در پاسخ به شکایت‌های متعدد مطرح شده است علیه موکلش در طی روزهای گذشته می‌گوید طبق قانون اساسی و آیات و روایات، موکل او حق انتقاد سازنده را دارد.&

وحید ملکی در ادامه راجع به شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان اظهار کرد: اولا این مطلب صرفا در جهت روشن شدن ابعاد عنوان مورد نظر بوده و جنبه واکنشی ندارد ولی به طور مشخص ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان، مدتی پیش طی عریضه ای با این مضمون که موکل بنده (علی کریمی) با درج مطالبی در صفحه شخصی اینستاگرامشان به بعضی ارزش ها توهین کرده و اینکه مشارالیه مخاطب زیادی داشته است و همچنین احتمال تالی فاسدهای اخلاقی جهت اهالی و هواداران او می رود و موارد دیگر، به همین دلایل این ستاد خطاب به کمیته محترم اخلاق فدراسیون فوتبال گزارشی ارائه می دهد. کمیته اخلاق عنوان طرح شده است را از صلاحیت خود خارج دانسته و مراتب را جهت تعیین وظیفه به مرجع ذی صلاح قضایی ارجاع میدهد. بدهید ترتیب مرجع مذکور نیز هم عنوان را به یکی از شعبه های مخصوص این امر جهت پیگیری ماهیتی به نحو قضایی ارجاع می دهد و از علی کریمی جهت ادای توضیح دعوت به عمل می آید.

وکیل علی کریمی در ادامه گفت: نگرانی حقوقی از شکایت ستاد محترم امر به معروف و نهی از منکر نداریم، آیا که علی کریمی مصداق و نمونه واقعی امر به معروف و نهی از منکر در حوزه خودش است و اساسا توهین و مطلب خلاف عرف و ارزشی نشر داده نشده هست. البته حداقل انتظار از ستاد موصوف این بود که چنانچه ابهام یا برداشتی از پست های موکل من داشتند با تاسی از آموزه های دینی، فقهی و اصل مترقی ٨ قانون اساسی و آیه شریفه “و المؤمنون و المومنات بعضم اولیاء بعض یأمرون بالمعروف و ینهون عن المنکر” مراتب امر به معروف و نهی از منکر و مراحل آن را مدنظر و عنوان را با پرسش تلفنی و یا مکتوب پیگیری میکردند.

ملکی در ادامه به تشریح مراحل و مراتب امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و توضیح داد: البته ستاد موصوف که عهده دار وظیفه خطیر امر به معروف و نهی از منکر (به عنوان یکی از فروعات دین مبین اسلام) است و صد البته مروج و متولی و آگاه به مراحل و درجات این امر خطیر هستند و بنا به اظهار ریاست ستاد موردنظر صرفا ارائه گزارش به کمیته اخلاق نموده و این همان تذکر و مراحل اولیه امر به معرف و نهی از منکر هست، ابراز کردند، ضمن احترام و تکریم به نظر آنها به نظر می رسد باید بعد از طی نمودن مرحله اول (اظهار تنفر قلبی) و مرحله دوم (تذکر از راه گفتار زبان و عندالزوم ارسال عریضه و نامه به شخص مدنظر ) در گام آخر به عنوان اقدام عملی مبادرت به طرح مساله در کمیته اخلاق می کردند آیا که متاسفانه عدم برطرف ابهام مستقیم از علی کریمی منجر به تشکیل پرونده قضایی شده است است.

می‌گویند لحن موکلم تند هست، آیا نقدهای ملایم موثر بود؟/ آماده دفاع حقوقی هستیم ، وکیل علی کریمی

چه بسا با لحاظ دو مرحله اشاره شده است به عنوان مقدمات وجوبی امر به معروف و نهی از منکر و علم و آگاهی از مقصود علی کریمی و برطرف ابهام از پست های او اساسا به طرح عریضه به کمیته اخلاق و پرونده قضایی نمی رسید.

او ادامه داد: صرفنظر از آنکه علت طرح شکایت از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مستقر در اصفهان از نظر موکل من مبهم هست. علی کریمی بارها و بارها از تریبون اینترنت و به راه های متفاوت خبر های ارزشی نشر داده هست. از جمله تبریک روز جانباز، عیادت از معلولان، همدردی با مردم کرمانشاه، همدردی با سانحه سانچی، همگامی با پویش جازموریان و ده ها خبر ارزشی دیگر. لذا شایسته بود به جای طرح دعوی و شکایت، از پتانسیل و سرمایه اجتماعی هواداران علی کریمی به نحو مطلوب تری بهره میبردند و استفاده اجتماعی میکردند.

وکیل علی کریمی در پاسخ به شکایت‌های متعدد مطرح شده است علیه موکلش در طی روزهای گذشته می‌گوید طبق قانون اساسی و آیات و روایات، موکل او حق انتقاد سازنده را دارد.&

وکیل علی کریمی خاطر نشان کرد: آیا این اقدام صرف نظر از نتیجه اثباتی یا نفی جهت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان، موجبات تکدر علی کریمی و نتیجه تصویر قضیه داشته است.

وکیل علی کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به علت انتشار خبر و تصویری از مقبره کوروش بوده، گفت: چنانچه نشانه نهاد موردنظر از عریضه شان، پیامی است در ذیل مقبره کوروش منتشر شد نیز اساسا توهین و یا جرمی رخ نداده است بلکه برعکس ارزش راحت زیستی که سیره ائمه اطهار است ترویج داده شده است هست. از طرفی نفس تصویر مقبره کوروش که طبق نظر بعضی از علمای اسلام کوروش همان ذوالقرنین مورد اشاره در قران کریم هست، نیز توهینی به مقدسات قلمداد نمیشود. البته امری که به وسیله مقام قضایی بررسی خواهد شد.

می‌گویند لحن موکلم تند هست، آیا نقدهای ملایم موثر بود؟/ آماده دفاع حقوقی هستیم ، وکیل علی کریمی

ملکی در ادامه در خصوص نقدهای موکلش در حوزه فوتبال و فساد در این ورزش گفت: در این زمینه دخالتی ندارم و علی کریمی چنانچه نقدی دارد به علت کسوت و سابقه طولانی و افتخارات ملی است که در عرصه ورزش دارد.

او افزود: رسانه ها هم باید خوابیدن منعطف با شرایط برابر و منصفانه جهت شنیده شدن نقدها و عریضه های اهل فوتبال (خاصه خبرگان این زمینه) در نهاد فدراسیون – که طبق ماده یک اساسانامه، فدراسیون نهادی غیردولتی محسوب می شود – بسترسازی شود. البته به این معنا نیست که از صدر تا ذیل این نهاد دارای مسئله است لیکن شخص بنده شاهد زحمات همکاران در کمیته اخلاق، کمیته تعیین اوضاع و کمیته تدوین مقررات هستم و جا دارد از این عزیزان تقدیر و قدردانی کنم.

واژه های کلیدی: اخلاقی | فوتبال | فوتبالی | علی کریمی | قوه قضاییه | کمیته انضباطی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs