بی خطر مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

بی خطر: مسابقه کلن هوفنهایم بوندس لیگا آلمان

گت بلاگز اخبار پزشکی تشخیص افسردگی با استفاده از تصویرهای پست شده است در شبکه‌های اجتماعی

محققان دانشگاه‌های هاروارد و ورمونت با استفاده از هوش مصنوعی و تصویرهای پست شده است در شبکه‌های اجتماعی موفق به تشخیص علایم افسردگی در مراحل اولیه شدند. 

تشخیص افسردگی با استفاده از تصویرهای پست شده است در شبکه‌های اجتماعی

تشخیص افسردگی با استفاده از تصویرهای پست شده است در شبکه های اجتماعی

عبارات مهم : افسرده

محققان دانشگاه های هاروارد و ورمونت با استفاده از هوش مصنوعی و تصویرهای پست شده است در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … موفق به تشخیص علایم افسردگی در مراحل اولیه شدند.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، در این مطالعه محققان با بررسی 43 هزار و 950 تصویر پست شده است به وسیله 166 داوطلب در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و بررسی سابقه بهداشت روانی این افراد دریافتند حدود نیمی از این داوطلبان در سه سال گذشته سابقه افسردگی داشتند.

تشخیص افسردگی با استفاده از تصویرهای پست شده است در شبکه‌های اجتماعی

تصاویر پست شده است به وسیله این افراد از نظر روشنایی، نور و رنگ بررسی شد. نتیجه های نشان داد افراد افسرده زیاد میل به دارند تصویرهای تیره، خاکستری و بی فروغ به اشتراک بگذارند. فیلتر مورد علاقه این افراد Inkwell است که تصویرهای را سیاه و سفید می کند؛ در حالی که داوطلبان غیر افسرده، زیاد از فیلتر Valencia استفاده می کنند که تصویر ها را گرم تر می کند. اشخاص موجود در تصویرهای نیز سرنخ های ارزشمندی را جهت درک حالات معنوی دراختیار می گذارد.

این مطالعه نشان می دهد تعداد اشخاص موجود در تصویرهای پست شده است به وسیله افراد افسرده بسیار کمتر است که می تواند نشانه تعاملات اجتماعی کمتر این افراد باشد، از طرفی خویش اندازهای غمگین نیز در پست های این افراد زیاد دیده می شود.

محققان دانشگاه‌های هاروارد و ورمونت با استفاده از هوش مصنوعی و تصویرهای پست شده است در شبکه‌های اجتماعی موفق به تشخیص علایم افسردگی در مراحل اولیه شدند. 

محققان معتقدند با توجه به زیاد کردن تعاملات اجتماعی در اینترنت، شناسایی زودهنگام علایم بیماری های معنوی با استفاده از الگوریتم های خاص امکان پذیر است و از این طریق می توان بسیاری از اختلالات معنوی را خیلی سریع تشخیص داد. سیستم طراحی شده است به وسیله محققان دانشگاه هاروارد حدود 70 درصد از سرنخ ها مرتبط با افسردگی را شناسایی می کند که در تشخیص زودهنگام افسردگی بسیار موثر است.

محققان امیدوارند برنامه هایی را توسعه دهند که با استفاده از تلفن هوشمند و تعاملات کاربر در شبکه های اجتماعی، حالات معنوی را به طور مداوم نظارت کند و قادر به تشخیص اختلالات معنوی در مراحل اولیه باشد.

واژه های کلیدی: افسرده | محققان | استفاده | افسردگی | شبکه های اجتماعی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs